Site icon Wokół Bałtyku

Pogorzelica

zalesione centrum Pogorzelicyzalesione centrum Pogorzelicy

Pogorzelica – atrakcje miejscowości i okolic

Poza sezonem Pogorzelica liczy nieco ponad stu mieszkańców. W lipcu i sierpniu każdego roku – wielokrotnie więcej. Jakie atrakcje ściągają tutaj tak wielką masę turystów?

Pogorzelica – atrakcje miejscowości

Plaża w Pogorzelicy – piaszczysta, z drogą prowadzącą przez porośnięte lasami wydmy. Do tego wbite w dno bale zabezpieczające brzeg morski. Jednym słowem – typowa plaża na tym odcinku wybrzeża.

Lasy, które przeważają na terenach otaczających Pogorzelicę, tworzą – wraz z pobliskim Bałtykiem – specyficzny mikroklimat, wspomagający leczenie m.in. chorób układu oddechowego. No i na grzyby też można się wybrać  .

Kolej wąskotorowa – trasa prowadzi z/do Gryfic. Zabytkowa lokomotywa i wagoniki pokonują malowniczą trasę w ok. 2 godziny. Rozkład jazy można znaleźć tutaj. Atrakcja nie tylko dla dzieci  .

Jezioro Liwia Łuża pełni obecnie funkcję rezerwatu ptactwa wodnego i błotnego.Kanał łączący jezioro z Bałtykiem (“Liwka”) stanowi granicę pomiędzy Pogorzelicą a Niechorzem.

Szlaki turystyki pieszej i rowerowej prowadzą m.in. wzdłuż brzegów jeziora-rezerwatu, są też szlaki bardziej “dalekosiężne” …

Park wodny. W ofercie miejscowego aquaparku znajdziemy m.in. 10 basenów, tory przeszkód i place zabaw dla dzieci. Szczegółowy opis atrakcji znajdziemy na stronie właściciela – tutaj.

Park Linowy w Pogorzelicy. A jeżeli ktoś woli troszkę większą dawkę adrenaliny, to dużą jej dawkę znajdzie w znajdującym się w Pogorzelicy parku linowym. Szczegółowe informacje o dostępnych tam atrakcjach znajdziemy tutaj.

 

Pogorzelica – atrakcje okolic …

… czyli co ciekawego możemy zobaczyć w najbliższym otoczeniu miejscowości.

Po kliknięciu w kolorową nazwę miejscowości przejdziesz do strony opisującej jej atrakcje turystyczne.

Trzęsacz – plaża z punktem widokowym, ruiny kościoła, obrazujące jak w praktyce wygląda niszczenie brzegów morskich przez fale, muzeum multimedialne;

Niechorze – latarnia morska, “motylarnia”, muzeum rybołówstwa, gabinet figur woskowych;

Trzebiatów – zabytkowe miasteczko, malowniczo położone nad rzeką Regą, z zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym, lokalne muzeum;

Pustkowo – malowniczy park, replika krzyża z Giewontu oraz statek z wystawy EXPO;

Rewal – park rozrywki z wielorybem w tle  , platforma widokowa, Aleja Zakochanych, przystanek kolejki wąskotorowej;

Pobierowo – plaża, zegar kwiatowy, papugarnia;

Kamień Pomorski – muzea, zabytki, port jachtowy (z klimatem trochę jak na Mazurach);

Dziwnów – plaża, most zwodzony, rejsy;

Mrzeżyno – port, plaża, aquapark, spływy kajakowe, kino;

Kołobrzeg – plaża, molo, nadmorskie parki i tereny zielone, port z latarnią morską i możliwością odbycia rejsów, muzea;

Jak dojechać do Pogorzelicy

Koleją. Stacja kolejowa w Pogorzelicy funkcjonuje, jest to jednak stacja kolejki wąskotorowej – bardziej atrakcja turystyczna, niż faktyczny środek transportu. Najbliższymi dużymi miastami, do których można bez problemu dostać się koleją są Kołobrzeg i Szczecin. Dalsza podróż – autobusami i busami opisanymi poniżej, w dziale „komunikacja lokalna”.

Autobusem. Połączenia – głównie w sezonie wakacyjnym – znajdziemy m.in.:

Komunikacja lokalna w okolicach Pogorzelicy:

 

 Zobacz też:

Wróć do strony głównej.

Drogi czytelniku, czy będziesz tak grzeczny i ocenisz nasz przewodnik po tej miejscowości? (Tak, tymi gwiazdkami na dole :)); dla Ciebie to nic szczególnego, a dla autora – niezwykle ważne;

 

Jeżeli masz jakieś uwagi, zastrzeżenia lub propozycje udoskonalenia strony, jeżeli znasz inne atrakcje w tej lokalizacji (lub sam jesteś ich właścicielem), masz propozycje tematów, które może poruszyć nasz portal lub propozycje współpracy – pisz śmiało w komentarzach;

 

Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku (zamieszczamy tam różne aktualności, ciekawostki itp).

5/5 - (1 vote)
Exit mobile version