Aquapark Wejherowo

Wejherowo – aquapark Wodne Ogrody

Wizyta w parku wodnym może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, szczególnie wówczas, gdy towarzyszyć nam będzie podczas niej rodzina. Jednym z najnowszych obiektów tego typu, zlokalizowanych nad polskim morzem, jest otwarty w roku 2023 aquapark Wodne Ogrody w Wejherowie.

Wejherowo – aquapark Wodne Ogrody: atrakcje i podstawowe informacje

Zacznijmy od najważniejszej informacji – Wodne Ogrody to kompleks basenów odkrytych, możliwość korzystania z niego jest więc do pewnego stopnia uzależniona od warunków pogodowych.

W skład ośrodka wchodzą:

  • basen rekreacyjny,
  • część z torami pływackimi,
  • „Dzika Rzeka”,
  • wodny plac zabaw dla najmłodszych,
  • jacuzzi,
  • 3 zjeżdżalnie.

Goście mogą też odpocząć na „plażowisku” lub zjeść posiłek w miejscowej restauracji.

Szczegółowy opis obiektu, wraz z informacjami o cenach biletów, znajdziemy tutaj.

Wodne Ogrody – lokalizacja i dojazd

Wodne Ogrody znajdują się przy ulicy Kalwaryjskiej 12, w południowej części Wejherowa, około kilometra od Rynku (który dla niepoznaki nazywa się Plac Jakuba Wejhera) oraz w podobnej odległości od dworca kolejowo-autobusowego.

Do Wejherowa dojechać można transportem publicznym m.in. z Trójmiasta (koleją, w tym SKM, lub autobusem), Pucka, Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Karwi, Białogóry, a nawet z tak oddalonych od centrów masowego ruchu turystycznego nadmorskich miejscowości, jak Kopalino i Sasino. Można również skorzystać z połączeń z przesiadką.

Rozkłady jazdy lokalnego przewoźnika (PKS z Gdyni) znajdziemy tutaj – pozwolą nam one zaplanować wycieczkę.

Oczywiście aquapark w Wejherowie posiada również własny parking. Miejsca, w których można pozostawić samochód, znajdziemy też w najbliższym otoczeniu Wodnych Ogrodów. Tak się bowiem składa, że w bezpośrednim sąsiedztwie znaleźć można wiele ciekawych miejsc.

Wejherowo – aquapark: atrakcje w najbliższym otoczeniu

Aquapark w Wejherowie sąsiaduje z obiektami Kalwarii Wejherowskiej – unikalnego kompleksu kaplic, stanowiących świadectwo religijności miejscowej ludności. Wizytę na basenie można więc połączyć ze zwiedzaniem tej nietypowej atrakcji.

Niedaleko obiektu znajduje się również Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubskiej oraz piękny, zabytkowy park.

Jeżeli zdecydujemy się na dojazd pociągiem lub autobusem, po nadłożeniu kilkuset metrów, możemy – udając się do parku wodnego – zajść do centrum i przespacerować się malowniczymi uliczkami.

 

Oceń stronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *