Leśna Pętla Przygód i Tajemnic - jedna z rzeźb

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie

Mielno cieszy się – trochę niezasłużenie – opinią miejscowości nastawionej na obsługę imprezowiczów. Obecnie miasto stara się zerwać z tym wizerunkiem i przyciągnąć turystów innego typu, a wśród nich – rodziny z dziećmi. Jedną z atrakcji, która została przygotowana z myślą o nich, jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie – co to takiego?

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic to rodzaj ścieżki edukacyjnej, dzięki której możemy zapoznać się z nadmorską przyrodą oraz ciekawostkami dotyczącymi historii Mielna. Osoby, które spodziewają się w związku z tym jedynie kilku tablic – zwyczajowo wyjaśniających, czym jest wydma oraz informujących, że nie należy drażnić fok – mile się tu rozczarują.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic edukuje, ale w sposób mało nachalny. Jest ona przy tym faktyczną atrakcją dla młodych członków rodziny. Dzieciom powinny spodobać się wielkie rzeźby, które znajdują się w tym specyficznym parku rozrywki. Przedstawiają one między innymi gigantyczną szyszkę oraz orzech buka.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic - jedna z rzeźb

Rozrywki dostarczą również nowocześnie urządzone miejsca rekreacji. Miłośnicy historii, niezależnie od wieku, będą natomiast zadowolenie z możliwości odwiedzenia miejscowego grodziska oraz bunkrów.

Jak wygląda zwiedzanie Leśnej Pętli Przygód i Tajemnic?

Na terenie opisywanej tu atrakcji znajdują się stosunkowo strome podejścia, a na ziemi często znajduje się warstwa liści (obiekt – jak sama nazwa wskazuje – położony jest w lesie). W związku z tym warto zaopatrzyć się w buty na odpowiedniej podeszwie.

Za wejście nie jest pobierana opłata – obiekt jest dostępny dla każdego.

Czas zwiedzania jest uzależniony od ścieżki, na którą się zdecydujemy. Do wyboru mamy Małą Pętlę (jej przejście zajmie około 20 minut) oraz Dużą Pętlę (do przejścia w 35 minut). Planując wizytę należy również uwzględnić czas, jaki poświęcimy na czytanie tablic informacyjnych (one również oczywiście się tu znajdują). Nasze dzieci zapewne będą chciały skorzystać z licznych rozrywek, przygotowanych z myślą o nich, co wydłuży zwiedzanie.

Główne atrakcje, jakie są dostępne na terenie Pętli, to:

  • wspomniane wcześniej gigantyczne rzeźby,
  • grodzisko i bunkry,
  • place zabaw,
  • ruchome pomosty,
  • wieża widokowa.

Są tu oczywiście również miejsca, w których można odpocząć. Osoby, które mają ochotę na dłuższy spacer, mogą kontynuować wycieczkę – przecinające Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic w Mielnie  trasy rowerowe i piesze zachęcają do odwiedzenia pobliskiego Mielenka i nieco dalszych Chłopów.

W bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki znajdują się również przystanki komunikacyjne oraz stacja PKP, dzięki czemu Leśną Pętlę Przygód i Tajemnic mogą również bez problemu odwiedzić osoby, które wypoczywają w innych niż Mielno miejscowościach.

Leśna Pętla Przygód i Tajemnic – jak ją znaleźć?

Opisywana tu atrakcja znajduje się praktycznie w centrum Mielna. Najłatwiej trafić do niej, idąc od strony ul. 1 Maja. Wejście znajduje się w pobliżu parkingu supermarketu i drogi, prowadzącej na plażę. Możliwe jest również dojście od ul. Kościelnej, przez teren zrekonstruowanego grodziska.

Co ciekawego można zobaczyć w najbliższym otoczeniu Pętli Przygód i Tajemnic?

Również w najbliższym sąsiedztwie Pętli znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Wśród nich warto wymienić:

  • grodzisko oraz bunkry (zasadniczo znajdują się na trasie zwiedzania, ale dla zasady wspominamy również o nich);
  • zabytkowy, średniowieczny kościół;
  • pomnik jelenia,
  • pomnik morsa.

Bezpośrednio z trasy zwiedzania możemy również dotrzeć na plażę.

Nieco dalsza wycieczka może zaprowadzić nas do Mielenka, gdzie znajdziemy piękną aleję starych lip (oraz plażę zdecydowanie mniej zatłoczoną od tej w samym Mielnie). Kontynuując wędrówkę dotrzemy do obelisku, stojącego w miejscu szesnastego południka w Chłopach. Jak wspomniano wyżej – wędrówkę taką ułatwiają znakomicie utrzymane ścieżki rowerowo-piesze.

 

 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *