Hotel w Koszalinie – na co zwrócić uwagę wybierając?
Artykuł partnera
Lokalizacja hotelu
Dla turystów z zasobnym portfelem idealnym hotelem będzie ten położony jak najbliżej atrakcji turystycznych. Dla osób, które przyjeżdżają do miasta, by tutaj pracować, uczyć się, uczestniczyć w konferencjach lub spotkaniach biznesowych, lepsze jest miejsce spokojne, wręcz kameralne. W takim przypadku najlepszą lokalizacją są obrzeża miasta, miejsce położone z dala od zgiełku, ale z dobrym dojazdem. Kameralne hoteliki na uboczu często otoczone są zielenią, zapewniają ciszę i prywatność, a przy okazji są też świetnym punktem wypadowym z dobrym dojazdem. Tego typu hoteli szukają też osoby, które chcą zorganizować konferencję, spotkanie biznesowe lub imprezę integracyjną czy rodzinną. Zanim więc zarezerwujemy pokój w hotelu, dobrze jest sprawdzić na dostępnych nawigacjach czy stronach internetowych, w jakim dokładnie miejscu się on znajduje. Gdy chodzi o Koszalin, głównymi drogami dojazdowymi jest krajowa „szóstka” lub trasa numer 11. Pokoje gościnne w tych okolicach są więc dogodnymi ze względu na dojazd. Świetnie także sprawdzają się podczas wakacji, ponieważ Koszalin jest miastem, z którego łatwo dostać się nad morze, a i w jego najbliższej okolicy nie brakuje atrakcji.
Atrakcje w okolicy
Chociaż Koszalin nie ma dostępu do morza, sąsiaduje z ważnymi kurortami. Te, zwykle zatłoczone od wiosny do jesieni, oferują drogie noclegi, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoju właśnie w Koszalinie. Dysponując samochodem, bardzo szybko można dojechać do Mielna, Kołobrzegu czy Darłowa, a nad samo morze prowadzi droga o długości zaledwie 1 km. Sam Koszalin leży nad dwoma jeziorami: Jamno i Lubiatowo Północne i nad rzeką Dzierżęcinką. Nad jeziorami uprawia się sporty wodne: żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing i kitesurfing, przyciągają one także wędkarzy. Warto też skorzystać z atrakcji, jaką jest przejażdżka tramwajem wodnym „Koszałek” z Koszalina do Unieścia. Na terenie miasta znajduje się też zalew Wodna Dolina ze strzeżonym kąpieliskiem, piaszczystą plażą, placem zabaw dla dzieci, plenerową siłownią dla dorosłych oraz boiskiem do siatkówki plażowej.
Koszalin jest też miastem niezwykle zielonym, bo na 40 procent jego powierzchni składają się parki i lasy. Najpiękniejszy jest Park Książąt Pomorskich „A” leżący na obszarze 10 hektarów. Park powstawał w latach 1602-1816. Warto też wejść do Parku przy Amfiteatrze oraz na pobliską Górę Chełmską. Na jej najwyższym wzniesieniu, czyli Krzyżance, znajduje się zabytkowa wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę okolicy. Jest też kapliczka – Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.
Na uwagę zasługuje też Rynek Staromiejski z modernistycznym ratuszem wybudowanym w latach 60. ubiegłego wieku, a niedaleko pochodząca z początku XIV wieku gotycka katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Warto zobaczyć też kilka gotyckich kamieniczek położonych przy ulicy Bogusława II i tzw. Dom Kata, w którym mieszkał przedstawiciel tego trudnego zawodu. Obecnie jest w nim Teatr Propozycji „Dialog”. Turystów przyciąga także Koszalińska Kolej Wąskotorowa. Liczy sobie 120 lat i kursuje głównie w okresie letnim na odcinku Koszalin Wąskotorowy – Rosnowo Wąskotorowe.
Wyposażenie pokoi hotelowych
Pokoje hotelowe muszą mieć podstawowe wyposażenie, takie jak wygodne łóżko, fotel lub krzesło, stolik, szafkę nocną i lampkę. To standard pokoi w każdej grupie cenowej i na całym świecie. Dla komfortu osobistego konieczne jest, by każdy pokój miał własną łazienkę z WC, prysznicem lub wanną. Osoba, która podróżuje sama, może korzystać z pokoju jednoosobowego, bez problemu idealny pokój zarezerwuje też trzyosobowa rodzina. Większa może skorzystać z dwóch pokojów.
Dostęp do Internetu i telewizja
Standardem oczywiście jest telewizor w pokoju, który odbiera chociaż kilka podstawowych programów (w tym informacyjne i filmowe), a także Internet. Bezpłatne WiFi nie zawsze oferowane jest nawet w droższych hotelach lub też dostępne jest jedynie w lobby czy w restauracji. Osoba, która chce w pokoju hotelowym oglądać filmy na komputerze lub pracować, powinna sprawdzić, czy hotel oferuje darmowy Internet w każdym pokoju.
Parking
Bezpłatne miejsca parkingowe są ogromnie ważne dla turystów i innych osób przyjeżdżających do miasta. Tutaj znowu atutem jest hotelik na uboczu. Te w centrum często mają bardzo ograniczone możliwości zagwarantowania miejsc parkingowych. Nierzadko goście zmuszeni są do parkowania na wąskich uliczkach w zabytkowym centrum miasta. Miejsca te są zwykle płatne. Jeśli znajdziemy pokoje gościnne poza ścisłym centrum, obiekt może zapewnić miejsca przed hotelem na kilka, a nawet kilkanaście samochodów, nie tylko osobowych, ale także dostawczych. Dzięki temu auto nie stoi na ulicy, jest blisko wejścia i parkowanie jest za darmo, więc nie sprawia, że pobyt staje się droższy.
Cena
Wydawać się może, że im wyższa cena noclegu w hotelu, tym komfort wyższy. Nie zawsze tak jest i nie zawsze warto płacić kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych więcej za łóżko. Za pokoje w wygodnym miejscu, korzystając ze zniżek i ofert promocyjnych, można zapłacić nawet 40 zł! A 110 zł to też bardzo rozsądna cena za pokój jednoosobowy z łazienką. Warto też sprawdzić, co wlicza się w cenę wynajmu pokoju. Jeśli w cenie jest wliczone śniadanie w formie bufetu, Internet, miejsce postojowe dla auta, oferta jest zdecydowanie korzystna. Warto też zaplanować urlop na sezon od jesieni do wiosny, wtedy ceny w popularnych miejscowościach spadają.
Opinie o hotelu
Przed wyborem hotelu zawsze warto przeczytać ogólnodostępne opinie o hotelu w Internecie. Są one umieszczane na forach, pod wizytówką hotelu, a także w portalach podróżniczych lub służących do rezerwowania noclegów. Często są one zweryfikowane, sprawdzone pod kątem autentyczności. Można spokojnie zaufać swojemu wyborowi, kiedy hotel ma średnią ocen powyżej 4.0. Oczywiście nawet w najbardziej znanych hotelach zdarzają się niedociągnięcia, tak samo, jak zdarzają się zawsze niezadowoleni klienci, którzy chcą swoje frustracje wyładować w Internecie i należy to brać pod uwagę. Warto też spytać znajomych, którzy hotel polecają, sprawdzić zdjęcia na stronie hotelu, które oddają wygląd pokoju, łazienki i restauracji. Internet to nieskończone źródło często rzetelnych informacji. W Koszalinie nie brakuje miejsc noclegowych z tanimi i komfortowymi pokojami, w których można miło wypocząć i poczuć się jak w domu.
Hotelik Gwardia – tanie i komfortowe pokoje do wynajęcia w Koszalinie
Niezależnie od tego, co ściąga gości do Koszalin: chęć wypoczynku, przerwa w dłuższej trasie, nauka lub praca na tutejszej uczelni, mogą oni skorzystać z tanich i komfortowych pokoików w Hoteliku Gwardia. Hotelik Gwardia dysponuje 1,2 i 3-osobowymi pokojami. Każdy wyposażony jest w łazienkę, wygodne łóżko, podstawowe meble, telewizor i gwarantuje bezpłatny dostęp do Internetu. Położony w pobliżu tras: 6 i 11 Hotelik Gwardia ma bardzo promocyjne ceny, a w każdą wliczone jest smaczne śniadanie serwowane od 7 do 10 rano. To znakomite miejsce noclegowe dla turystów, rodzin z dziećmi, kierowców, wykładowców uczelni i studentów, którzy podróżują własnym samochodem. Może stanowić bazę wypadową do zwiedzania województwa zachodniopomorskiego przez cały rok. W hoteliku jest też miejsce na zorganizowanie konferencji lub eleganckiego bankietu. Nieduży obiekt z pokojami do wynajęcia cieszy się bardzo dobrymi opiniami stałych, jak i jednorazowych klientów, a łatwy sposób rezerwacji pozwala na zapewnienie sobie miejsca noclegowego szybko i bez długich poszukiwań oraz błądzenia po mieście.