Site icon Wokół Bałtyku

Atrakcje dla dzieci nad morzem: okolice Łeby, Ustki i Darłowa

Darłowo - atrakcje: RatuszDarłowo - atrakcje: Ratusz

Ratusz w Darłowie

Prezentacja zawiera kolejne zestawienie atrakcji dla dzieci – tym razem w środkowej części polskiego wybrzeża Bałtyku (okolice Łeby, Ustki i Darłowa). Okolica oblegana przez turystów, więc i przygotowanych dla nich rozrywek znajdziemy sporo. Atrakcje uszeregowano geograficznie, zaczynając od wschodniej części omawianego obszaru.

Atrakcje dla dzieci – Łeba i okolice

SeaPark Sarbsk. Wielki park rozrywki, stworzony głównie z myślą o najmłodszych. W parku zobaczyć możemy zarówno zwierzęta współczesne (i najzupełniej żywe), takie jak foki, jak i symulacje prehistorycznych oceanów, z „cyfrową” fauną które je zasiedla („Oceanarium Prehistoryczne”). Oprócz tego jest całkiem spore Muzeum Marynistyczne, Park Makiet Zwierząt Morskich, Park Miniatur Latarni Morskich oraz place zabaw (też tematyczne – morskie :). Szczegóły na stronie parku – tutaj.

Muzeum Motyli w Łebie to atrakcja nie tylko dla najmłodszych. Wielka kolekcja owadów, można podziwiać małe stworzonka z całego świata. Muzeum jest filią podobnej placówki, zlokalizowanej we Władysławowie. Więcej informacji znajdziemy na stronie muzeum.

Muzeum Bursztynu w Łebie – jedna z najmłodszych placówek muzealnych nad polskim morzem; znajdziemy tu ekspozycje poświęcone lasom, w których narodził się bursztyn, inkluzjom (głównie zatopionym w bursztynie owadom), wyrobom bursztynników oraz epoce lodowcowej (tutaj znajdziemy naturalnej wielkości makiety stworzeń z tych czasów). Szczegółowy opis atrakcji znajdziemy na stronie placówki.

Discovery Park w Łebie – zestaw atrakcji dla dzieciaków w różnym wieku; są tu między innymi: spływ indiańskimi łodziami po imitacji rwącej rzeki, samochody (specjalnie przystosowane do zderzeń 🙂 ) i wiele innych rozrywek, a wśród nich …

Łebskie Klocki. Jest to wystawa figur z klocków Lego. Dodajmy, że wystawa interaktywna – dzieci w ramach rozrywki mogą budować z klocków, można też sterować niektórymi modelami. Szczegółowy opis tej wystawy znajdziecie na naszej stronie – tutaj.

Power Park w Łebie – rozrywka dla pociech nieco starszych: paintball, park linowy, tor wyścigowy itp.

Park dinozaurów w Łebie (Łeba Park) – zestaw typowych dla tego typu parków rozrywki atrakcji: oprócz figur dinozaurów naturalnej wielkości mamy tu „wielowymiarowe” kino, spływ tratwami, place zabaw, warsztaty rzemiosła dla dzieci .. Więcej szczegółów na stronie parku – tutaj.

Park Labiryntów w Łebie – kolejne miejsce rozrywki dla rodzin z dziećmi; jak zapewne wszyscy się domyślają zabawa polega na poszukiwaniu wyjścia z labiryntu. Labirynt ma formę gigantycznego żywopłotu, na tyle wysokiego, że nie można nic „podejrzeć” :). Dodatkowymi atrakcjami są m.in. wielkoformatowe gry wykonane z drewna. Więcej – na stronie LabiryntPark-u.

Nieco podobną atrakcją są Magiczne Lustra. To też w zasadzie labirynt, tyle, że dodatkową trudność sprawiają odwiedzającym go ich własne odbicia i złudzenia optyczne.

Ogród Ornitologiczny w Łebie. Niewielkie prywatne ZOO, z ptasimi mieszkańcami. Warto odwiedzić z dzieckiem … lub samemu. Opis atrakcji znajdziemy na stronie właściciela – tutaj.

Ruchome wydmy w SPN. Punkt obowiązkowy zwiedzania dla każdego turysty odwiedzającego Łebę.

O nim (oraz o innych atrakcjach w okolicy, takich jak rejsy po Jeziorze Łebsko i zwiedzaniu Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce – przeczytasz na stronie poświęconej atrakcjom Łeby).

 

Atrakcje dla dzieci – Rowy, Smołdzino i okolice

Skansen w Klukach. Skansen ma walory edukacyjne, a przy tym wizyta w dawnych domostwach może być dla naszych pociech niezłą rozrywką. Skansen oferuje też udział w imprezach folklorystycznych.

Wzgórze Rowokół. Położone malowniczo wzgórze ma na swym szczycie wieżę widokową, dzięki której można podziwiać widoki na sąsiadujące jeziora.

Latarnia morska w Czołpinie. Kolejny punkt widokowy w okolicy, będący  atrakcja nie tylko dla dzieci. Latarnia położona jest na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, więc dodatkową rozrywką będzie dla nas dotarcie tam (pieszo lub rowerem). Powinno się podobać.

Port rybacki w Rowach. Można z dzieckiem pooglądać rybackie łodzie albo kupić świeżą rybkę … :).

Muzeum SPN. Jego oddziały spotkamy zarówno w Smołdzinie, jak i w Rowach. Dla zasady warto odwiedzić z pociechą tego typu placówkę (a nuż ją coś zainteresuje i zostanie naukowcem? 🙂 )

 

Atrakcje dla dzieci – Ustka i okolice

Port w Ustce. Można wybrać się z dzieckiem na spacer i obejrzeć cumujące statki, można też wybrać się w rejs wycieczkowy po Bałtyku. Ta druga opcja trochę droższa, ale wakacje są tylko raz w roku .. :).

Latarnia w Ustce. Zwiedzanie latarni morskiej to poniekąd „obowiązkowy punkt programu” w trakcie pobytu z dzieckiem nad Bałtykiem :). Ta w Ustce jest o tyle ciekawą opcją, że leży stosunkowo blisko centrum i nie jest specjalnie wysoka (nie dostaniemy krępującej zadyszki przy wchodzeniu).

Bunkry w Ustce. Dawne niemieckie umocnienia zostały zamienione w sympatyczny skansen wojskowy. Oprócz zwiedzania bunkrów można też:

Muzeum Chleba. Ekspozycja trochę bardziej pokojowa, co nie oznacza, że mniej ciekawa. Położone w centrum Ustki muzeum pokazuje dawne maszyny i urządzenia, przy pomocy których wytwarzano kiedyś pieczywo (i słodkości).

ZOO i inne atrakcje w Dolinie Charlotty.  Położona pomiędzy Ustką a Słupskiem Dolina Charlotty to całkiem spory kompleks turystyczny. Do dyspozycji mamy tu:

 

Atrakcje dla dzieci – Jarosławiec i okolice

Aquapark w Jarosławcu. Opcja na niepogodę. Aquapark oferuje atrakcje typowe dla tego typu obiektów: zjeżdżalnie, podgrzewane baseny, sztucznie wytworzone fale… Powinno się podobać (nie tylko dzieciom).

Latarnia morska w Jarosławcu. Obiekt wyższy od latarni w Ustce. Lepsze widoki, ale trochę bardziej się zmęczymy wchodząc na jej szczyt. Ale dla młodszego pokolenia – rozrywka w sam raz.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Jedno z ciekawszych muzeów w tej części polskiego wybrzeża. Ekspozycja prezentuje historię bursztynu i jego wykorzystania przez człowieka. Możemy m.in. zwiedzić bursztynowy las i kopalnię bursztynu, jest też spora kolekcja inkluzji.

Przystań rybacka w Jarosławcu. Kolorowe kutry do obejrzenia podczas spaceru z pociechą; a przy okazji można kupić rybkę.

Atrakcje dla dzieci – Darłowo i okolice

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie. Zabytkowa budowla obronna, zamieniona w muzeum. Ekspozycja, oprócz wnętrz zamkowych i pamiątek historii z okolicznych miejscowości, obejmuje ciekawą wystawę sztuki dalekiego wschodu.

Port i most rozsuwany w Darłówku. Atrakcja warta zobaczenia, bo drugiej takiej nie ma chyba w całej Polce. Most rozsuwa się, gdy przepływają statki; jeżeli tego nie robią – można po nim spokojnie spacerować. Natomiast port umożliwia skorzystanie  z oferty rejsów wycieczkowych.

Latarnia morska w Darłówku. Ta położona w sąsiedztwie portu atrakcja turystyczna warta jest odwiedzenia ze względu na piękne widoki, jakie rozciągają się z jej szczytu. Warto je zobaczyć – z dzieckiem lub samemu.

Aquapark w Darłówku. Kolejny zestaw rozrywek wodnych dla dzieci i dorosłych: oprócz basenów jest tu sauna i kręgielnia, można też zapisać pociechę na naukę pływania.

Jezioro Bukowo w Dąbkach. Z tarasu widokowego można podziwiać jezioro i wodne ptactwo pływające po nim; można też wybrać się z dzieckiem w rejs wycieczkowy po  jeziorze lub popływać rowerem wodnym.

„Wioska Hobbitów” w Sierakowie Sławieńskim. Główną atrakcją są tu rozmaite gry terenowe, oparte głównie na twórczości Tolkiena. Więcej szczegółów – tutaj.

Atrakcje dla dzieci – Słupsk

Zabytki i muzea w Słupsku. Program obowiązkowy – np. dla wycieczek szkolnych i kolonijnych – obejmuje zwykle elementy dawnych fortyfikacji miejskich i Muzeum Pomorza Środkowego. Nie zaszkodzi obejrzeć, nawet jeżeli nie jesteśmy kolonistami.

„Leśny Kot” w Słupsku. Zespół atrakcji – głównie dla dzieci – na peryferiach Słupska. W ramach kompleksu mamy do dyspozycji między innymi ptaszarnię, zwierzyniec i park linowy.

Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku. Jeżeli mamy ochotę zaprezentować dziecku nieco ambitniejszy program rozrywek, to słupski teatr lalek jest do tego znakomitym miejscem. Oczywiście atrakcją jest udział w spektaklach, ale oprócz tego teatr organizuje też warsztaty dla dzieci i młodzieży. Szczegóły repertuaru znajdziemy na stronie teatru – tutaj.

Aquapark w Słupsku. Ponieważ dzieciom tego typu rozrywki zwykle przypadają do gustu, nie sposób pominąć w zestawieniu słupskiego aquaparku. Oficjalnie atrakcja ta nazywa się „Park Wodny Redzikowo”. W ramach kompleksu, oprócz basenów, zjeżdżalni czy kąpieli w bąbelkach, mamy do dyspozycji m.in. gabinety odnowy i kręgielnię.

4.7/5 - (4 votes)
Exit mobile version