Site icon Wokół Bałtyku

Atrakcje dla dzieci nad Bałtykiem: okolice Władysławowa i Mierzeja Helska.

Jedna z atrakcji Helu - portJedna z atrakcji Helu - port

W porcie w Helu

Prezentujemy dzisiaj kolejny zestaw atrakcji – tym razem okolice Mierzei Helskiej oraz miejscowości położone w okolicach jej nasady.

Atrakcje dla dzieci na Mierzei Helskiej.

Mega ścieżka rowerowa. Mierzeja Helska to idealne miejsce na dłuuuugą  wycieczkę rowerem z dzieciakami: wzdłuż całej wybudowana została gigantyczna (jak na polskie warunki) ścieżka rowerowo-piesza. Trasa rowerowa zaczyna się w Pucku i prowadzi aż na koniec Półwyspu Helskiego. Całość liczy sobie około 45 kilometrów. Po drodze malownicze widoki, punkty gastronomiczne, znane miejsca itd. Gdyby trasa okazała się jednak zbyt długa jak na nasze możliwości – zawsze możemy wsiąść w pociąg i w taki sposób znacząco przyspieszyć i ułatwić podróż.

W ramach opisu poszczególnych miejscowości poniżej zostało zastosowane uszeregowanie od końca Mierzei Helskiej.

Atrakcje dla dzieci – Hel:

Latarnia morska w Helu – jedna z opisywanych w tekście atrakcji dla dzieci

Atrakcje dla dzieci – Jastarnia:

Jastarnia obfituje w ekspozycje muzealne poświęcone rybołówstwu i jego historii. Wystawy o tej tematyce można obejrzeć również (z dzieckiem lub bez) w bosmanacie portu oraz w Chacie Rybackiej (rodzaju mikro-skansenu prowadzonego przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie).

Atrakcje dla dzieci – Kuźnica:

Atrakcje dla dzieci w okolicach Władysławowa

Okolice Władysławowa to jedno z najchętniej odwiedzanych przez letnich turystów miejsc w Polsce. Mamy tu wielkie i znane miejscowości Wczasowe (Karwia, Dębki, Jastrzębia Góraczy samo Władysławowo), czasem warto jednak oddalić się trochę od morza – tereny te kryją również sporo atrakcji turystycznych. Ale po kolei …

Atrakcje dla dzieci – Władysławowo:

Atrakcje dla dzieci – Jastrzębia Góra:

Jastrzębia Góra oficjalnie jest częścią Władysławowa. Ponieważ jednak w przewodniku autor opisał ją osobno – obecnie trzyma się tej konwencji.

Atrakcje dla dzieci – Ostrowo:

Położona pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią nadmorska miejscowość pozbawiona jest “wielkomiejskich” atrakcji. Ma za to coś, czego nie mają inne okoliczne kurorty…

Atrakcje dla dzieci – Dębki:

Inne atrakcje dla dzieci w okolicy Władysławowa:

 

Sławutowo – osada średniowieczna:

Osada Słowiańska w Sławutowie to okazja do odbycia lekcji żywej historii: można spróbować średniowiecznej kuchni, zaznajomić się z dawnym rzemiosłem, obejrzeć domostwa wzorowane na dawnych mieszkańców tych ziem. Dla dzieci płci męskiej niewątpliwą atrakcją będzie możliwość wcielenia się w średniowiecznego woja.

Zobacz szczegółowy opis atrakcji na naszej stronie.

Strusia Farma w Kniewie:

Oczywiście główną atrakcją jest tu kontakt z sympatycznymi ptakami, ale oprócz  nich na farmie możemy też spotkać między innymi lamy, osły, kozy, owce, gęsi… Zwierzęta można karmić, a niektóre nawet głaskać. Na należącym do farmy osiołku dzieci mogą wybrać się na przejażdżkę. Znajdziemy tu również sklepik z pamiątkami (na przykład wydmuszki i pisanki ze strusich jaj 😉 – nawet, jeżeli nie mamy zamiaru kupować, to warto rzucić okiem), niewielką restaurację (serwującą między innymi potrawy z mięsa i jaj strusi; oczywiście nie tylko :)) i plac zabaw dla dzieci.

Szczegółowy opis oferowanych atrakcji znajdziemy na stronie farmy.

Swarzewo:

Morze Klocków” (Muzeum “Kocham Bałtyk”).Ekspozycja budowli z klocków Lego, znajdująca się przy drodze z Władysławowa do Pucka. Typowa atrakcja stworzona z myślą o rodzinach z dziećmi.

Labirynt w polu kukurydzy. Nazwa atrakcji mówi w zasadzie wszystko, a dla chętnych – szczegółowy opis atrakcji.

Footgolf Kaszëbë. Połączenie piłki nożnej z golfem. Rozrywka może się wydawać nieco egzotyczna, ale na świecie ma już podobno sporo fanów. Szczegóły znajdziemy tutaj.

Krokowa:

Pałac i park. Założenie piękne – tyle, że niezbyt rozległe. Do tego muzeum, ekspozycja ciekawa (dla dzieci interesująca może być np. wystawa figur aniołów), ale również nie powala na kolana rozmiarami.

Droga do Pucka – krajobraz z wiatrakami:

Wiatraki widoczne są nad całą Zatoką Pucką, ale autor szczególnie poleca przejazd trasą prowadzącą do Pucka przez Łebcz (dla niezmotoryzowanych – np. autobusem 652 Karwia-Jastrzębia Góra-Puck). Szosa prowadzi tuż pod wiatrakami – można z bliska podziwiać monumentalne budowle. Spodoba się nie tylko dzieciom.

4.6/5 - (5 votes)
Exit mobile version